Informácia pre pacienta

Upozorňujeme, že elektronické dávkovače liekov alebo časovače bez dávkovačov majú byť len doplnkom Vášho zaužívaného pamäťového systému alebo postupu, ktorý používate na pripomenutie potreby vziať si liek alebo iný liečivý prípravok.

Do dávkovačov nesmiete dávať lieky alebo prípravky, ktoré nie sú na to vhodné alebo uspôsobené (tekuté, práškové a iné). Vzhľadom na skutočnosť, že niektoré lieky alebo prípravky podliehajú atmosférickým vplyvom (teplo, vlhko a iné), vždy v týchto prípadoch dôkladne zvážte použitie dávkovača liekov. Ak máte pochybnosť o vhodnosti použitia dávkovača liekov, kontaktujte prosím svojho lekára alebo lekárnika.

Užívateľ naďalej ostáva plne zodpovedný za riadne užívanie liekov tak, ako mu bolo určené jeho lekárom alebo lekárnikom. V prípade ak ste zmeškali zobrať liek včas – vždy sa riaďte pokynmi svojho lekára alebo lekárnika pre prípad nepravidelného užitia lieku alebo iného prípravku.

Výrobca ani distribútor nepreberajú žiadnu zodpovednosť za vzniknuté alebo následné škody, poškodenia či zranenia, ktoré by mohli byť dávané do súvislosti s nefunkčnosťou dávkovača liekov.

Výrobca ani distribútor nenesú žiadnu zodpovednosť za škody alebo poranenia vyplývajúce z nesprávneho použitia dávkovačov liekov napr. vystavenie nadmerným atmosférickým vplyvom (teplo, chlad, vlhkosť), násilné otváranie akejkoľvek časti zariadenia, použitie nesprávnej alebo vybitej batérie, či použitie zásobníkov na iný účel alebo iným spôsobom ako určené.

Upozorňujeme, že dávkovače liekov vybavené len zvukovým alarmom, sú nevhodné pre nepočujúcich.

Predvoľby súkromia

Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k našim partnerom. Kliknutím na „Prijať všetky cookies" vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie