Kontrola užívania liekov

PREČO JE DÔLEŽITÁ SPOĽAHLIVÁ ORGANIZÁCIA UŽÍVANIA LIEKOV ?

PREČO JE DÔLEŽITÁ SPOĽAHLIVÁ ORGANIZÁCIA UŽÍVANIA LIEKOV ?

Na základe skúseností mnohých pacientov po celom svete inteligentné dávkovače liekov upozorňujúce na potrebu užiť liek presne podľa predpisu lekára môžu mať priamy vplyv na:

ÚČINNOSŤ LIEČBY PACIENTA vďaka pravidelnosti užívania liekov

ZNÍŽENIE NÁKLADOV vynaložených na lieky - obmedzenie neželaného predĺženia liečby a zbytočnej exspirácie liekov

ZVÝŠENIE KVALITY ŽIVOTA pacienta a zároveň aj opatrujúcej osoby - sústredenie sa na iné dôležité momenty života, bez potreby neustále riešiť otázku zabudli-nezabudli sme liek

 

Manuálne dávkovače liekov

Manuálne dávkovače liekov

Z cieľom zabezpečiť efektívnu organizáciu užívania liekov počas celého dňa (najčastejšie intervaly: ráno, obed, večer a noc) mnohí pacienti a ich blízky používajú tradičné plastové dávkovače liekov.

Dnes sú už na trhu cenovo dostupné modernejšie elektronické dávkovače liekov.

Elektronický dávkovač liekov na rozdiel od plastového je doplnený elektronickým zariadením (časovač, pripomínač so zvukovým, vibračným alebo vizuálnym signálom), ktoré je pevne spojené s plastovou časťou obsahujúcou lieky.

Vďaka elektronickému dávkovaču pacient je vždy, podľa naprogramovaného režimu, upozornený v presný čas (hodina a deň) na potrebu užiť liek, čím sa výrazne obmedzuje zabúdanie na užitie lieku a tým zvyšuje účinnosť liečby.
Zároveň, v prípade, že pacient liek napriek upozorneniu neužije, zariadenie ho bude neustále vyzývať na potrebu tento liek vziať, až pokým pacient liek neužije a na dávkovači nepotvrdí užitie lieku.

Dávkovač liekov s automatickým dávkovaním lieku

Dávkovač liekov s automatickým dávkovaním lieku

Dávkovač liekov s automatickým dávkovaním lieku:

zariadenie obsahujúce automatický dávkovač, ktorý pacientovi sám vydá lieky, ktoré má pacient užiť v danom čase. Používanie tohto zariadenie predpokladá aktívnu spoluprácu buď samotného pacienta, alebo najčastejšie jeho blízkych, ktorí zariadenie vždy naplnia potrebnými liekmi (najčastejšie na obdobie 7 dní).

Automatický dávkovač liekov je mimoriadne efektívna pomôcka pre starších pacientov užívajúcich veľký počet liekov, pacientov trpiacich ochorením Alzheimerova choroba alebo Parkinsonova choroba, či iným chronickým ochorením (cukrovka, hypertenzia a iné ochorenia).

MedControl Video

Elektronické dávkovače léků MedControl

Predvoľby súkromia

Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k našim partnerom. Kliknutím na „Prijať všetky cookies" vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie